У ПКЦ ,,Акваријус“ одржана дебата ,,Заштита ауторских права“

ТВ Мост

У ПКЦ ,,Акваријус“ у Северној Митровици одржана је дебата на тему ,,Заштита ауторских права“,  са циљем да се новинари, али и грађани едукују и информишу о томе на који начин могу заштитити своја, али и туђа ауторска права.

Адвокат, експерт за ауторска права Душан Поповић, истиче да су ауторска права одувек била заштићена, било то путем штампе или ТВ-а, али и да је увек долазило до нарушавања истих.

ТВ Мост

Поповић наводи да данас, у мору информација, много чешће долази до повреде ауторских права и да се она много лакше нарушавају с обзиром да се преузимају туђа дела (ауторска права), посебно фотографије, не наводећи извор, односно правог аутора, како текста, тако и снимака и фотографија.

ТВ Мост

Стога је, као је истакнуто, неопходно да када медији преносе садржај или делове садржаја других медија, обавезно назначе извор и ауторе како би избегли могућу новчану казну.

ТВ Мост

Фалсификовање и плагирање недопустиви су и сматрају се теским прекршајем Кодекса новинара, закључено је на дебати.

Извор: ТВ Мост

Related posts

Специјално тужилаштво подигло оптужницу против шест особа због напада на полицајце и царинике у Северној Митровици

Гашић са министром одбране Кипра Палмасом о унапређењу војне сарадње

Додик: Република Српска не одустаје од рефередума

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније