Канцеларија за КиМ: Приштина данас прославља непостојећи празник непостојеће државе

Канцеларија за Косово и Метохију саопштила је да Приштина данас прославља непостојећи празник непостојеће државе. Ако данас уопште можемо да говоримо о некаквој годишњици, онда је то годишњица једног пропалог и неоствареног пројекта, чији идеолози и извођачи полако, али сигурно одлазе са историјске сцене”, поручују из Канцеларије.

“Чак ни у свету, који је сада на заласку, којим је владала једна суперсила и једна идеологија, самопроглашено ‘Косово’ пуних 17 година није успело да добије подршку већине држава чланица УН, а у блиској будућности бићемо сведоци наставка ерозије идеје да је могуће силом и унилатералним потезима правити некакве псеудодржаве најгрубљим кршењем суверенитета и интегритета других држава”, наводи се у саопштењу.

Како се истиче, живимо у времену када се политички односи у свету из корена мењају, због чега многе ствари почињу да излазе на видело, па ће и питање бруталне агресије на СР Југославију и противправне сецесије јужне српске покрајине без сумње бити реактуелизовано.

“Сецесионистички покрет на Косову и Метохији је нашем региону донео страдања, омразе, егзодусе, назадовање и хроничну нестабилност. Због идеје такозваног ‘независног Косова’ страдали су многи Албанци, Срби и припадници других народа који живе на Косову и Метохији, хиљаде породица су неповратно унесрећене, а уместо да заједно радимо на демократском развоју и складном суживоту, већ четврт века смо сведоци суноврата демократије на Косову и Метохији, насиља и систематског кршења људских права свих оних који се противе сецесионистичкој и великоалбанској идеологији”.

Српски народ ће, како се наводи, наставити да ради на изградњи добрих и обострано корисних односа са свима.

“Међутим Србија, не само да неће пристати на отимање дела сопствене територије, већ ће наставити да користи сва политичка, дипломатска и међународно-правна средства како би заштитила своје државне и националне интересе”, поручују из Канцеларије за КиМ.

Извор: ТВ Мост, саопштење

Related posts

Гашић и Крозето о сарадњи Србије и Италије у области одбране и геополитикој ситуацији у свету

Руте: Наставићемо да јачамо Кфор, безбедност Западног Балкана кључна за Нато

Четворици Срба из Сувог Грла одређен једномесечни притвор, један се брани са слободе

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније