Хапшења у Нишу, међу приведенима оснивач Факултета примењених наука

Танјуг

Вишем јавном тужилаштву у Нишу приведени су Д. Н., М. Н., Д. Л. и В.Л. због сумње да су извршили кривично дело прање новца, док се осумњиченом Д. Х. на терет ставља и кривично дело злоупотреба поверења при обављању привредне делатности, саопштио је МУП.

По налогу Посебног одељења за сузбијање корупције, ухапшени су Д. Н. (1961), оснивач Факултета примењених наука у Нишу, М. Н. (1988), запослена у тој високошколској установи, као и Д. Л. (1961), одговорно лице једне консултантске фирме из Ниша и В. Л. (1957) из истог града.

Ухапшени су због сумње да су извршењем кривичних дела прање новца и злоупотреба поверења у обављању привредне делатности противправно присвојили више од 27,8 милиона динара, наводи МУП.

Извор: РТС

Related posts

Виткоф: Очекујемо разговор са иранским представницима до краја недеље

Иран пристао да омогући пролаз хуманитарне помоћи кроз Ормуз

ИДФ потврдиле напад на постројење за вађење урана у Ирану

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније