Словачки војници ускоро на Косову у оквиру мисије КФОР

Словачка ће после 15 година поново имати своје представнике у мисији Кфора на Косову, изјавио је словачки министар спољних послова Јурај Бланар после састанка групе Пријатељи Западног Балкана у Риму.

Бланар је навео да би мисија требало да има 60 војника до краја пролећа, са потенцијалом да се прошири на 150 војника.

Влада Словачке одобрила је предлог министарства одбране да се у КФОР врати 150 словачких војника. Нови словачки контигент, како је раније најављено, обављаће патроле и логистичке задатке, обезбеђивати базе.

Словачка влада планира да пошаље и 60 возила, 20 комада гусеничке опреме, два аутомобила и 300 комада оружја.

Словачки војници су служили у мисији КФОР-а од 1999. до 2010. године, са укупно 2.004 припадника.

Извор: Танјуг

Related posts

Ноћна лига у малом фудбалу у Готовуши окупила 20 екипа

Зеленски: Да је Путин желео да оконча рат, не би подстицао енергетску блокаду Украјине

Баскеташи Србије у четвртфиналу Европског првенства

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније