Експлозија у згради у Москви, погинула једна особа, рањено четворо

Танјуг

Најмање једна особа је погинула, а четворо је рањено у експлозији која се догодила данас у холу стамбеног комплекса „Пурпурна једра“ на северозападу Москве, пренео је ТАСС.

„У холу првог спрата стамбеног комплекса ‘Пурпурна једра’ дошло је до експлозије. Оштећено је стаклено окно и гипсани плафон. Пожара није било“, рекао је извор руске новинске агенције.

Према информацијама оперативних служби, не очекују се нова штета.

„Прелиминарни резултати прегледа зграде показују да није оштећена конструкција зграде. Урушавања неће бити“, рекао је извор из оперативних служби. Агенција Интерфакс је пренела да је највероватније експлодирала граната.

Према подацима агенције Интерфакс, повређен је Армен Саркисјан,председник Боксерске федерације самопроглашене Доњецке Народне Републике (ДНР), познат и као Армен Горловски,  и налази се у тешком стању.

„Саркисјан је хоспитализован. Његово стање се оцењује као изузетно тешко“, рекао је извор агенције.

Руска агенција додаје да је Саркисјан био на челу Федерације бокса ДНР и оснивач једног од добровољачких батаљона у зони, како се наводи, специјалне војне операције.

Извор: Танјуг

Related posts

Путин: Трамп лично позвао Русију у Одбор за мир, одлука ускоро; Не тиче нас се питање Гренланда, Данска и САД то могу сами да реше

Вучић: Обезбедили смо да Рафинерија мора да ради и заштитили интересе Србије

Трамп одустао од увођења царина земљама које се противе његовом плану за Гренланд

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније