Више од 715.000 домаћинстава, фарми и предузећа тренутно је без струје због олује Еовин, која је погодила Ирску, објавио је ирски јавни сервис РТЕ.
Електрична енергија је прекинута због снажних ветрова који су изазвали штете на електроенергетској мрежи, саопштила је ирска Електродистрибуција (ЕСБ).
Око 150.000 објеката у Ирској суочава се са проблемима у снабдевању водом због нестанка струје који утиче на водоводну мрежу. Ирска агенција за водоснабдевање саопштила је да већина корисника још увек има воду захваљујући резервоарима за складиштење, али да се очекују значајни проблеми у снабдевању због олује. Агенција је позвала кориснике да штеде воду док се ситуација не нормализује, наводећи да би већина домаћинстава требало да има довољно воде за хигијенске потребе током наредна 24 часа.
Како пише Sky News, око 230 летова на аеродрому у Даблину је отказано због лоших временских услова.
Премијерка Северне Ирске Мишел О’Нил, апеловала је на грађане да остану код куће, наглашавајући озбиљност ситуације, јер се олуја Еовин сматра једном од најснажнијих која је икада погодила Ирску.
Због олује су данас у Ирској и Шкотској затворене школе и универзитети, а блокирани су и поласци трајкета у Ирском мору. Неколико железничких оператера издало је упозорења да се „не путује“, а Шкотска железница је данас обуставила све услуге широм Шкотске, рекавши да „не би било безбедно обављати путничке услуге због прогнозираних временских услова“.
Извор: Танјуг