Танјуг

Још једно хапшење Срба на КиМ – мушкарац приведен због наводних претњи Куртију

од TV Most

Полиција у Звечану је ухапсила мушкарца са иницијалима М. Р. због наводне, како се преноси, претње упућене Аљбину Куртију. Полиција му је приликом претреса пронашла ловачку пушку и запленила је. По налогу тужиоца, одређен му је притвор до 48 сати.

М.Р. је ухапшен због сумње за кривично дело „претња“, а након, како преносе медији у Приштини, „претњи упућених премијеру Косова и претњи насиљем од стране групе под називом ‘Бригада Север’ на друштвеним мрежама“.

„Истражне радње довеле су до идентификације осумњиченог, М. Р. (мушкарац са Косова, рођен 2004. године), који је ухапшен 10. јануара 2025. године у Звечану. Током хапшења, он је испитан у присуству свог браниоца, а извршен је и претрес његове куће, где је пронађена и заплењена нелегална ловачка пушка“, наводи се у саопштењу полиције.

Портпарол полиције у Приштини Баки Кељани потврдио је да је „након узимања изјаве, на основу одлуке дежурног тужиоца из Основног тужилаштва у Митровици, осумњиченом одређено задржавање од 48 часова”.

Истрага у вези са случајем наставиће се под надзором тужиоца случаја из Основног тужилаштва у Митровици.

Информацију о привођењу М. Р. потврдио је и Ветон Ељшани, заменик командира полиције за северни регион, који је рекао да је „хапшење извршено због претње у интересу тешких кривичних дела у Приштини“.

Извор: РТС

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније