Израелске снаге погодиле електрану у Сани

ЕПА, илустрација

Израелске снаге су погодиле електрану Хезиаз у Сани, објавили су јеменски медији блиски милитантној групи Хути.

Британска безбедносна фирма Амбреи саопштила је раније данас да је примила извештаје о ваздушним нападима на подручју Јемена под контролом Хута, укључујући луку Рас Иса, што је главни јеменски терминал за извоз нафте, преноси Ројтерс.

За сада нема информација о повређенима или нанетој штети.

Хути су у више наврата испаљивали дронове и ракете према Израелу, а врше нападе на бродове у међународним бродове у близини Јемена од новембра 2023. године, у знак солидарности са Палестинцима у Појасу Газе.

Израелски премијер Бењамин Нетањаху рекао је прошлог месеца да је Израел тек започео војну кампању против Хута.

Израел Кац након напада на Јемен: Нема имунитета за лидере Хута

Израелски министар одбране Израел Кац изјавио је да је напад израелских одбрамбених снага (ИДФ) на електрану у Јемену раније био порука лидерима Хута и да за њих неће бити имунитета.

,,Данашњи удар ИДФ-а у Јемену јасна је порука вођи терористичке групе Хута, Абд ал-Малику ал-Хутију, и вођама терористичке групе Хута у Јемену – неће бити имунитета ни за кога“, рекао је Кац.

Кац је упозорио Хуте да ће их израелске снаге ,,прогонити и ловити и уништити терористичку инфраструктуру коју су успоставили“, преноси Тајмс оф Израел.

Израелски напад на електрану у Сани догодио се непосредно након што је у главном граду Јемена одржан велики протест у знак солидарности са палестинским народом у Појасу Газе.

,,Хиљаде (присталица) Хута који су учествовали у маршу мржње против Израела чули су изблиза моћ авиона ваздупловних снага (ИДФ)“, рекао је Кац у видео-поруци.

Он је истакао да је велика јеменска лука Ходејда парализована, а лука Рас Иса је у пламену, и поручио да ће свако ко науди Израелу бити погођен много јаче.

Извор: Танјуг

Related posts

КП: Двојица ухапшена због крађе новца у храму Светог Димитрија

Агенција за ванредне ситуације Косова: Ризик од поплава се смањује

Снажна ерупција једног од најактивнијих вулкана на свету, лава достизала висину од 12 метара

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније