Вучевић за сутра заказао нову седницу Владе, теме и енергетика и НИС  

Влада Србије

Председник Владе Србије Милош Вучевић заказао је за сутра у 10 часова седницу Владе, на којој ће се расправљати о темама о којима је председник Србије Александар Вучић говорио на данашњој седници, укључујући и енергетику и решавање проблема Нафтне индустрије Србије (НИС), којој ће САД увести санкције.

Вучевић је на данашњој седници Владе рекао да ће бити говора о формирању два тима, које је тражио председник Вучић, а који ће се бавити гасним аранжманом, односном питањем НИС-а.

„Ви ћете, председниче (Вучићу), свакако морати обавити разговор са председником Руске Федерације (Владимиром) Путином и онда ћемо заједно, председник и Влада, обавештавајући јавност Србије, донети најбољу одлуку што се тиче даље судбине Нафтне индустрије Србије, водећи рачуна о безбедности Србије, али и о геополитичкој ситуацији и о пријатељским односима“, рекао је Вучевић.

Председник Србије Александар Вучић, који је присуствовао данашњој седници Владе, затражио је да Влада формира два тима, један око преговора за гасни аранжман, а други за питање НИС-а.

Извор: Танјуг

Related posts

Ноћна лига у малом фудбалу у Готовуши окупила 20 екипа

Зеленски: Да је Путин желео да оконча рат, не би подстицао енергетску блокаду Украјине

Баскеташи Србије у четвртфиналу Европског првенства

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније