Изабрани председник САД Доналд Трамп саопштио је да ће Никол Мекгроу, дипломирани историчар уметности, бити нови амерички амбасадор у Хрватској.
„Никол је филантроп, посебна жена и светски позната колекционарка уметнина. Отворила је своју прву уметничку галерију у Палм Бич Гарденсу 2006. и од тада је изградила базу клијената која обухвата цели свет, као и успешан ‘хедге фунд’ специјализован за улагања у ликовну уметност“, написао је Трамп на друштвеним мрежама.
Додао је да је Никол људима донела ликовну уметност кроз свој рад на челу добротворних организација и прикупила је милипне долара за занемарену и злостављану децу као чланица одбора организације „Place of Hope“. Дипломирала је историју уметности на Универзитету „Southern Methodist“.
Извор: Танјуг