Регионални водовод: Нормализовано водоснабдевање, постројења у Шипољу и Балинцу поново раде пуним капацитетом

ТВ Мост

Постројења за пречишћавање воде у Шипољу и Балинцу поново раде у пуном капацитету, што је омогућило стабилизацију дистрибуције и снабдевања водом, саопштено је из регионалног водовода у Јужној Митровици.

Како наводе, очекује се да вода за пиће ускоро стигне до свих потрошача, уз препоруку да, уколико примете замућеност, оставе славину отворену неколико тренутака док се вода не избистри.

Замућеност је објашњена као последица дотрајалих цеви, које стварају корозивне наслаге, и могућих цурења на шахтовима водомера, где вакуум може пренети нечисту воду до славина.

„Наша постројења никада не пуштају у мрежу воду која не испуњава стандарде за људску употребу. Квалитет воде се редовно потврђује анализама физичко-хемијских и бактериолошких параметара,“ истакнуто је у саопштењу.

Из Регионалног водовода захвалили су се потрошачима на разумевању.

Извор: Радио Контакт плус

Related posts

ЦИК: Излазност на изборима 32,64 одсто

Трамп номиновао Џона Kоула за специјалног изасланика САД у Белорусији

Бирачка места у Клокоту затворена на време, до 17 часова гласало 1.050 бирача

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније