Лајчак: Одговорни за саботирање критичне инфраструктуре Косова морају бити позвани на одговорност

Танјуг

Специјални изасланик ЕУ за дијалог Беграда и Приштине Мирослав Лајчак изјавио је да  одговорни за саботирање критичне инфраструктуре Косова морају бити позвани на одговорност.

“Они који су одговорни за саботирање критичне инфраструктуре Косова морају бити позвани на одговорност”, написао је Лајчак у објави на профилу Х.

Објавом је потврдио да је сагласан са ставом амбасадора ЕУ на Косову Аиво Орава.

Орав је на профилу Х објавио да осуђује напад на водоводни канал у Зубином Потоку који значајне делове Косова лишава водоснабдевања. “Већ сам понудио помоћ ЕУ косовским властима. Инцидент треба истражити, а одговорне привести правди”, навео је у објави Орав.

Извор: Х/Мирослав Лајчак

Related posts

Дачић: Мали и Србија деле заједничке вредности

МСП Србије: Одлука Бахама да призна Косово опасан преседан, урушава међународно право 

Макрон: ЕУ обезбедила дугорочну подршку УКР, зајмом улаже у сопствену безбедност

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније