Либан: Нема озбиљних препрека да се почне са прекидом ватре

ЕПА-ЕФЕ

Заменик председника скупштине парламента Либана Елијас Боу Саб рекао је да „нема озбиљних препрека“ које су преостале да се почне са имплементацијом америчког предлога о 60-дневном примирју, како би се окончале борбе између Израела и либанског Хезболаха.

Он је за Ројтерс рекао да је један од преосталих проблема ко ће надгледати прекид ватре.

Договорено је да се формира комисија коју чини пет земаља, што значи да ће овај тим бити одговоран за праћење и надгледање примирја, а међу њима су Француска, док ће комисијом председавати САД.

Либански и западни званичник рекли су за Ројтерс да су САД обавестиле либанске званичнике да би примирје могло да буде објављено „у наредних неколико часова“.

Извор: Танјуг

Related posts

Стваралачки портрет Тасоса Вамвакаса сутра у „Акваријусу“

Западне земље упозориле Израел да избегне копнену офанзиву на Либан

Аксиос: Поново успостављен контакт Виткофа и Аракчија, фокус на окончању сукоба

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније