Председник Србије Александар Вућић истакао је да је неовлашћени прелаз линије припадника Косовске полиције код села Ћирковиће провокација коју је наредио Аљбин Курти.
На питање да ли очекује реакцију Кфора, коју је затражило Министарство одбране Србије, казао да не очекује никакву реакцију, осим Американаца.
„Знају да је Курти то намерно наредио. Он је очекивао да ће та лица бити ликвидирана и да то буде разлог за реаговање Нато“, рекао је Вучић за РТС.
Очекујем рекацију Америке због илегалног преласка тзв. косовске полиције
Председник Србије Александар Вучић изјавио је да не очекује реакцију КФОР-а на илегални прелазак групе тешко наоружаних припадника тзв. косовске полиције код села Ћирковиће на администартивној линији између централне Србије и АП Косово и Метохија, али да очекује реакцију Америке.
,,Американци знају да је то Курти наредио намерно. Очекивао је да ово доведе до увођења НАТО у сукоб са Србијом. Следећи пут ћемо реаговати у складу са пуним правилима службе“, рекао је Вучић за РТС.
Како каже, тражићемо од Американаца да нас обавесте да ли смо у праву када кажемо да је ово провокација премијера привремених приштинских институција Аљбина Куртија.
Министарство одбране Србије саопштило је раније данас да је „група тешко наоружаних припадника такозване Косовске полиције неовлашћено прешла административну линију између централне Србије и АП Косово и Метохија“, додајући да јединице Војске Србије у Копненој зони безбедности прате стање на терену и спремне су да реагују у складу са одредбама Војно-техничког споразума.
Извор: Косово онлајн / Танјуг