Крозето: Ухапсићемо Нетањахуа и Галанта ако дођу у Италију,али одлука МКС је погрешна

ЕПА / ЕФЕ

Италијански министар одбране Гвидо Крозето изјавио је вечерас да сматра да је одлука Међународног кривичног суда (МКС) о издавању налога за хапшење премијера и министра одбране Израела Бењамина Нетањахуа и Јоава Галанта погрешна, али је рекао да би, упркос томе, они били ухапшени ако би дошли у Италију јер ,,Италија поштује међународно право“.

,,Мислим да су донели одлуку којом су израелског председника и министра одбране поставили на исти ниво са онима који су организовали и водили напад у којем је дошло до масакра и киднаповања људи у Израелу, односно због чега је почео рат. То су две потпуно различите ствари“, рекао је он током гостовања на телевизији РАИ Уно.

Раније данас из МКС је саопштено да је издат налог за хапшење Нетанијахуа, Галанта и Ал Масрија због оптужби за ратне злочине и злочине против човечности током сукоба у Гази.

Из МКС додају да су ови налози за хапшење ,,у интересу жртава и њихових породица“, као и да постоје ,,основање сумње“ да се верује да су ,,превидели нападе на цивилну популацију у Појасу Газе“.

Израел, као ни САД, није члан МКС, али је Светски суд саопштио да израелско прихватање његове јурисдикције није неопходно.

Извор: Танјуг

Related posts

Комеморативни скуп у Грачаници у уторак 24.марта: Одавање почасти невино пострадалим жртвама НАТО агресије

Радосављевић: Буџет Лепосавића који је испланирала претходна власт не осликава потребе грађана, надамо се ребалансу

Израел: У нападима Ирана и Хезболаха повређене и хоспитализоване 303 особе за 24 сата

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније