ЕПА-ЕФЕ

Ројтерс: Бајден одобрио ударе америчким ракетама дубоко унутар руске територије

од TV Most

Администрација америчког председника Џозефа Бајдена укинула је ограничења која су досад Украјини блокирала употребу америчког оружја за нападе дубоко на руску територију, рекли су извори упознати са ситуацијом, јавља Ројтерс.

„Украјина планира да изведе прве ударе на велике удаљености у наредним данима“, рекли су извори, али нису открили детаље из безбедносних разлога, док је Бела кућа одбила да коментарише.

Промена политике уследила је након што је Русија распоредила севернокорејске копнене трупе како би ојачала своје снаге, што је изазвало забринутост у Вашингтону и Кијеву.

Према неименованим изворима Ројтерса, први дубоки напади вероватно ће бити изведени помоћу ракета АТАЦМС, које имају домет до 300 километара.

Агенција наводи да није јасно хоће ли новоизабрани председник Доналд Трамп поништити Бајденову одлуку када преузме власт 20. јануара.

Трамп је дуго критиковао обим америчке финансијске и војне помоћи Украјини и обећао да ће брзо окончати рат, иако није прецизирао како.

Русија је упозорила да ће сматрати померање ограничења у вези са употребом америчког оружја од Украјине као озбиљну ескалацију.

Извор: Танјуг

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније