Монодрама Тихомира Станића „На Дрини ћуприја“ вечерас у Грачаници

Дом културе „Грачаница“

Монодрама Тихомира Станића „На Дрини ћуприја“ биће изведена вечерас са почетком у 20 часова у Дому културе „Грачаница“.

Организатори гостовања Дом културе „Грачаница“ и Српски културни центар из Беча.

Како се наводи у саопштењу Дома културе „Грачаница“, овом монодрамом наш познати глумац Тихомир Станић на емотиван и сугестиван начин приближава дело нашег јединог нобеловца, који је у свом најпознатијем и најпревођенијем књижевном делу осликао наш менталитет, а својим мудростима и данас инспирише многе.

Делегација Српског центра из Беча ће боравак на Косову искористити да уручи помоћ седмочланој породици Столић из Угљара код Грачанице коју су прикупили у оквиру хуманитарне акције, додаје се у саопштењу.

Дом културе „Грачаница“ и Српски центар у Бечу позивају заинтересоване да се прикључе хуманитарној акцији „Помоћ за седмочлану породицу Столић“. Средства се могу уплатити на хуманитарни рачун Српског центра у Бечу: АТ06 1400 0100 1020 5862.

Извор: Дом културе „Грачаница“

Related posts

Ђурић са Горијем: Очекујемо од ЕУ  помоћ у имплементацији постигнутог договора о функционисању здравствених и образовних институција на Косову

Косовска полиција: Ухапшен З.С. због сумње на ратни злочин у Матичану 1998. и 1999.

Млади кик-боксер Петар Орловић из Северне Митровице у финалу првенства на Златибору

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније