Орбан: Сви желимо да Европу поново учинимо великом, потписали смо декларацију  

Танјуг

Лидери Европске уније потписали су декларацију о конкурентности на неформалном самиту у Будимпешти, рекао је мађарски премијер Виктор Орбан на конференцији за новинаре и изнео уверење да је заједнички циљ да се „Европа поново учини великом“.

Према Орбановим речима, мере садржане у декларацији из Будимпеште обухватају хитне кораке у циљу смањења високих цена енергената, преноси Ројтерс.

У декларацији се, између осталог, наводи да су, суочени са новим геополитичким реалностима, економским и демографским изазовима, лидери ЕУ решени да обезбеде заједнички економски просперитет, да ојачају своју конкурентност и да Европу учине првим „климатски неутралним“ континентом на свету.

Такође се наводи да лидери ЕУ желе да осигурају суверенитет, безбедност, отпорност и глобални утицај Уније.

Извор: Танјуг

Related posts

Вокални солиста и професор Небојша Денић са пријатељима, одржао хуманитарни концерт у Грачаници

Вучевић: Верујем да ће се наћи решење око НИС-а

Србија и Албанија, чин четврти – улог је бараж за Мундијал

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније