Рукометаш Илија Абутовић завршио репрезентативну каријеру

РСС

Српски рукометаш Илија Абутовић завршио је репрезентативну каријеру, саопштио је данас РСС.

У саопштењу се наводи да се Абутовић од националног дреса Србије опростио пре почетка меча првог кола квалификација за Европско првенство 2026. против Летоније (38:25).

Абутовић (36) је за селекцију Србије одиграо 55 утакмица и постигао је 22 гола.

„Од својих најранијих рукометних почетака сањао сам да играм за репрезентацију Србије и тај сан сам остварио. Било је велико задовољство, али и одговорност носити национални дрес. Желим да се захвалим свим саиграчима, тренерима, члановима стручног штаба, медицинском особљу и свима који су били део мог репрезентативног пута. Иако више нећу бити активан помоћ ‘орловима’ на терену, бићу један од највећих навијача ван њега. На мене увек можете да рачунате“, рекао је Абутовић, који је тренутно члан Пелистера.

Извор: Танјуг

Related posts

Стање повређених у несрећи код Сремске Митровице непромењено

Батут: Од 6. до 12. октобра више од 7.000 случајева обољења сличних грипу

Кошаркаши Партизана победили Басконију у петом колу Евролиге

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније