Кошаркаши Партизана вечерас од 20.45 часова гостују екипи Париза у утакмици осмог кола Евролиге.
Кошаркаши Париза су у досадашњем делу сезоне у Евролиги забележили четири победе и три пораза и налазе се на 10. месту на табели. Партизан је на 14. позицији са два тријумфа и пет пораза.
„Не можемо ни случајно да поновимо утакмицу какву смо играли у Истанбулу, пре свега што се тиче борбености, жеље, хтења и свега онога што је красило ову екипу до те утакмице. Реаговали смо, причали са играчима и имали веома дуг састанак, анализирали ту утакмицу и слика је била потпуно другачија против ФМП-а, без обзира на то што Фенербахче и ФМП нису тимови сличног квалитета, али је наш однос био другачији. Причали смо доста о Паризу, знамо их, играли смо турнир против њих у Београду. Екипа су која завршава у контранападима после 7 секунди и шутирају много за три поена“, рекао је тренер Партизана Жељко Обрадовић.
„На утакмици против Албе успели су да шутну 52 тројке, што је рекорд Евролиге. Без обзира на то да ли погађају или не, они ће да наставе да шутирају и играју на исти начин. У одбрани морамо да обратимо пажњу на њихов контранапад, игру један на један и њихове нетипичне пикове између малих играча. Утакмицу против Басконије неочекивано су одиграли на мали број поена, али то је вероватно последица умора. Иако је шутирала 1/26 за три поена, Басконија је изгубила од Париза са свега два поена разлике. Сваки детаљ је важан и све може да одлучи“, закључио је Обрадовић.
Извор: Танјуг