Танјуг

Лучић: Јасно да је будућност Телекома и Србије обезбеђена; Очекујемо трећу лиценцу за рад на територији Косова након избора у Приштини

од TV Most

Генерални директор Телекома Србија Владимир Лучић изјавио је данас да очекују, после избора у Приштини да им издају трећу лиценцу за рад на територији Косова.

„Због тога смо покренули дипломатску иницијативу, и успели да се састанемо са представницима амбасада ЕУ, САД И Велике Британије у Приштини, јер желимо да изградимо оптичку и 5Г мрежу на територији наше јужне покрајине“, истакао је Лучић у емисији у емисији Лице нације РТВ Панчево.

„Телеком Србија је једна од метафора државе и потпуно је јасно да је главни план приштинске администрације да што више Срба исели из Јужне покрајине, самим тим је и Телеком један од фактора који им смета. Они су и прошлог августа кренули у акцију да нас угасе што јасно показује њихов циљ. Ми смо ти који смо присутни у више од 30 хиљада домаћинстава у том делу наже државе”, рекао је Лучић.

Говорећи о плановима и циљевима, Лучић истиче да је Телеком прва компанија из Србије која је котирана на европској берзи, и додаје да показатељи говоре да ће њена вредност само расти у наредном периоду.

Ми смо једина компанија коју помаже и Европска инвестициона банка и Америчка увозно-извозна банка, и једини можемо да спроведемо напредну технологију на Западном Балкану, каже Лучић.

„Трудимо се да остваримо што бољи однос са европском и америчком администрацијом. Имали смо добре састанке о будућем развоју Телеком Србије, желимо да се проширимо и на америчко тржиште. С обзиром на то да ми показујемо велику транспарентност нашег пословања, развој наше компаније у Западном Балкану је изузетно позитиван и за будући развој читаве дигиталне економије, што је и препознала Америчка извозна банка и њихова подршка нам пуно значи око пословања када говоримо о Косову и Метохији“, рекао је он.

Подсетио је да је Телеком прва таква компанија која је потписала уговор са Америчком извозном банком.

„Толико смо били атрактивни и банкама које су радиле за нас а то су пре свега Банк оф Америка, а доћи ће и банка Парибас. Вас у том тренутку тестирају као озбиљну финансијску институцију. Када понудите корпоративне обвезнице на тржишту, морате да знате да ли ће неко бити заинтересован да инвестира или не. Ми смо за првих два сата имали понуде које су превазилазиле цифру од две милијарде долара, а до првих пет сати је стигло до 5,5 милијарди”, истакао је Лучић.

Добар кредитни рејтинг Србије је додатна подршка и нашем кредитном рејтингу, истиче Лучић.

„Ми смо започели нову историју тржишног капитала јер смо показали фирмама из Србије да је могуће обезбедити финансирање пројеката. Користећи оно што је Србија већ прeпознала са инвестиционо-кредитним рејтингом долазимо до закључка да је ово један одличан вид финансирања”, истиче Лучић.

Улагања у нове технологије, старт aп компаније основ су нашег даљег развоја, као и улагање у стручно усавршавање младих, додао је.

„Драго ми је што смо доста напредовали када говоримо о продукцији, ми тренутно продајемо наше серије на пет континената и друга страна су дигитални сервиси. Мислим да ће пројекат који радимо са старт-аповима тек да се види у будућности колико је у ствари значајан”, изјавио је Лучић.

Телеком стипендира младе жељне знања, јер само узајамним повезивањем И сарадњом са Бриселом можемо ићи напред, оцењује генерални директор Телекома и додаје да је Колеџ Европа најбитнија европска институција, где је студије завршила већина запослених у европским институцијама.

“Охрабрио бих људе да се пријаве на тај колеџ, кад погледате доста људи из Бриселске администрације је завршило управо тај колеџ. Он је препознат у свету и има дубоку традицију још од 1948. године, Черчил је учествовао у његовом оснивању и то је био први колеџ где су се француски немачки студенти сусрели и стварали пријатељства”, рекао је Лучић.

Он је истакао да ова компанија осим Балкана, има пројекат и за дијаспору.

„Наше серије гледају се свих 5 континената, и јасно је да ће Телеком постати јака мултинационална компанија. Много моћнији људи су пуно пута нападали Телеком, сви ти противници који то раде из сопствених и личних интереса заборавили су колика је снага када се неко бори за своју компанију и своју државу. Баш зато што сад и на државном нивоу имате човека који се бори за своју земљу као што је председник наше државе онда је сасвим јасно да је будућност Телекома и Србије обезбеђена. То је та патриотска линија када нешто чините добро и за државу и за компанију на чијем сте челу“ – закључио је директор компаније „Телеком Србија“ Владимир Лучић.

Извор: Танјуг

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније