Потпредседник Владе Србије и министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је да је у 12.39 часова добијена дојава да је у Улици Зоре Јовановић у насељу Виногради у Крагујевцу дошло до пожара у производној хали млекаре „Куч компани“ и да је пожар локализован у 14.00 сати.
Пожар је стављен под контролу, а ватрогасци-спасиоци су и даље на лицу места, где ће остати док пожар у потпуности не буде угашен, саопштено је из МУП-а Србије.
Доласком ватрогасаца-спасилаца на лице места у 12.49 часова, установљено је да гори хала површине хиљаду квадратних метара, наводи се у саопштењу.
Десетак ватрогасних возила и 20 ватрогасаца, успели су да брзом интервенцијом локализују пожар и изборе се да ватра не захвати оближње стамбене објекте.
Срећом, у млекари није било никог, јер погон не ради, а полиција је из предострожности, евакуисала станаре околних кућа у овом делу Крагујевца.
Извор: РТС, Танјуг