Бањалучком Одбору за помоћ Србима на Косову и Арлову, плакета и златна медаља америчке фондације ,, Никола тесла“

Фондација Никола Тесла из Америке, у Њујорку ће 11.јануара 2025.године доделити плакету и златну медаљу фондације ,,ТЕСЛА СПИРИТ АWАРД“ Одбору и председнику Одбора за помоћ Косову и Метохији из Бања Луке Милораду Арлову, за сву дугогодишњу организацију, хуманост и помоћ српском народу на Косову и Метохији.

Ова велика фондација има на десетине својих удружења и огранака фондације у читавом свету као и кључну стратегију повезивања Теслиног народа на целој планети, са циљем да ниједно српско дете не буде ускраћено контакта и сазнања ко је био Никола Тесла, највећи српски научник свих времена, наводи се у саопштењу.

,,Изузетно сам поносан и част ми је што су фондација Никола Тесла из Америке и Никола Лончар председник Фондације одлучили да мени и Одбору додиели ово највеће признање фондације ценећи рад Одбора за наш српски народ на Косову и Метохији. Поносан сам мени као Србину, крајишнику рођеном на Кордуну у Хрватској што је Никола Тесла крајишник из Лике, Србин који је задужио циели свиет својим великим изумима који многи још нису ни употребљени да носим признање са његовим ликом и именом“, нагласио је Арлов.

Он је подвукао да су ово и готово стотину других признања која су му до сада додељена, заслужили сви хумани људи широм Српске.

,,Ово значајно признање као и скоро ближе стотину других: повеља, медаља, плакета, захвалница које са поносом носим добио је са мном сав хумани српски народ Републике Српске. Ово значајно признање са ликом Николе Тесле као и сва бројна досадашња признања посвећујем српском народу и српској дееци на Косову и Меотохији.

Посебно ми је драго ако Бог да што ћу бити у прилици да у Њујорку једном од највећих градова у свиету на планираном панелу пренесем српском народу у Америци живот Срба на Косову и Метохији, Хрватској и Републици Српској“, навео је Арлов.

Арлов је поновио да су сви Срби широм света поносни на Николу Теслу, српско највеће историјско име науке и електрификације без које свет, наука, индустрија, електроника, електротехника, не би могао бити замисливи.

,,Након што је ове године, на Видовдан, постављена биста Николе Тесле у Грачаници на Светом Косову и Метохији, наредне 2025 године у априлу велики кип са ликом Николе Тесле са постољем од скоро 5 метара биће постављен у Градишци, у Републици Српској и парк ће носити назив Парк Николе Тесле“, поручио је Арлов.

Извор: Саопштење / ТВ Мост

Related posts

Биралишта у Молдавији затворена, ЦИК објавио да је гласало 51,9 одсто уписаних бирача

МСП: Изјаве амбасадора Лагумџије директно мешање у суверену спољну политику Србије

Предизборни скуп СЛ у Сочаници: Српска листа је нераскидива веза са нашом државом

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније