У шеснаестину финала купа Србије фудбалери Трепче из Северне Митровице бити домаћини екипи Радничког из Ниша, одлучено је жребом.
Остаје нејасно где ће се утакмица одиграти с обзиром на то да је екипама које се такмиче у српским лигама забрањено да своје утакмице као домаћини играју на територији Косова.
У октобру 2019. године фудбалери Трепче требало је да утакмицу шеснаестине финала одиграју против Црвене Звезда, али је утакмица одложена јер су косовске власти забраниле фудбалерима из Београда улаз на Косово.
Утакмица је одиграна касније у Старој Пазова, а Црвена Звезда је славила резултатом 8:0
Утакмица Трепча-Раднички је на програму 30. октобра.
Како је за Косово онлајн изјавио спортски директор ФК Трепча Игор Уљаревић ово ће бити прилика да се млади играчи Трепче докажу.
,,Свесни смо квалитета Радничког из Ниша и то да су они суперлигаши, ипак нас радује да ћемо снаге одмерити са овим реномираним клубом. Наша екипа је састављена претежно до младих играча од 17-18 година и биће ово добра прилика да се на леп начин прикажемо широј публици“, рекао је Уљаревић.
Извор: Косово онлајн