Амерички научници добитници Нобелове награде за медицину

Танјуг

Амерички научници Виктор Амброс и Гари Рувкун су добитници Нобелове награде за медицину 2024. године, за откриће микро РНК и њене улоге у посттранскрипционалној регулацији гена, саопштила је данас Нобелова скупштина Института Каролинска у Стокхолму.

Добитницима ће бити уручена новчана награда од 11 милиона шведских круна (1,1 милион долара), пренео је Ројтерс.

Победнике у области медицине бира Нобелова скупштина медицинског универзитета Институт Каролинска у Шведској.

Као и сваке године, награда за медицину је прва у низу Нобелових награда, које се сматрају најпрестижнијим у науци, књижевности и хуманитарним достигнућима. Преостале награде биће додељене наредних дана.

Извор: Танјуг

Related posts

Вучић: Ванредна седница Владе Србије у суботу или недељу због ситуације у свету

Болнице у Гази примиле тела шест погинулих и 11 рањених у израелским нападима

Вучић након Трамповог говора: Идемо у смеру даљег супротстављања Европе и САД

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније