Покренуло се ново клизиште у Јабланици

АП

У Доњој Јабланици покренуло се ново клизиште и то на магистрали М-17.

„Пут је добрим делом подривен, аутомобили заобилазе и настављају даље пут преко паркинга“, јавља Аваз.

Иначе, у Доњој Јабланици спасиоци неуморно настављају потрагу за унесрећенима, машине, односно тешка механизација, уклањају огромне наносе земље, муља и камења.

Након што се вода повукла, у овом месту је остала пустош.

Према последњим информацијама у језивим поплавама у БиХ живот је изгубило најмање 20 особа, наводи Аваз.

Катастрофалне поплаве и одрони на подручју Јабланице иза себе су оставили огромне материјалне штете и људске губитке.

Мештани су евакуисани из својих домова, а спасиоци даноноћно раде на пружању помоћи угроженима.

Начелник општине Јабланица Дамир Шабановић донио је одлуку о проглашењу Дана жалости који ће трајати од данас до 8. октобра.

Извор: Танјуг

Related posts

Еулекс распоредио Резервну специјализовану полицијску јединицу уочи локалних избора

Наставак суђења бивим вођама ОВК 29. септембра, Данкан завршио сведочење

Трамп у УН: Признање Палестине награда за Хамас

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније