Нови амбасадор Србије у Грчкој са председницом Сакеларопулу: Чврсто пријатељство две земље

Председница Грчке Катерина Сакеларопулу састала се са амбасадором Србије у Атини Николом Недељковићем који је на Крстовдан, на свечаној церемонији у Председничкој палати, предао акредитивна писма.

Недељковић је пренео срдачне поздраве и поруке председника Александра Вучића и опредељеност Србије за даље продубљивање свеукупних односа и стратешког партнерства са Грчком.

Он је оценио да су везе између српског и грчког народа братске и нераскидиве, те је нагласио и личну спремност да, током свог мандата у Атини, допринесе њиховом даљем оснаживању.

Посебно се захвалио Грчкој на ставу о непризнавању тзв. Косова, уз очекивање да ће се међусобна подршка по кључним питањима од државног и националног интереса наставити и убудуће. Изразио је уверење да ће се Грчка, и као нова нестална чланица Савета безбедности УН, доследно залагати за поштовање међународног права и темељних принципа Повеље УН.

Говорећи о многобројним и садржајним сусретима које је председник Србије имао у Њујорку током учешћа на 79. заседању Генералне скупштине УН, амбасадор Недељковић је истакао задовољство и због реализованог састанка председника Александра Вучића са грчким премијером Кирјакосом Мицотакисом, као и због сусрета шефова дипломатије Србије Марка Ђурића и Грчке Јоргоса Герапетритиса који су заједнички оцењени као изузетно важни за даље унапређење српско-грчке сарадње, посебно у домену економије, енергетике и инфраструктуре.

Председница Републике Грчке Катерина Сакеларопулу је пожелела добродошлицу амбасадору Недељковићу и много успеха у раду у Атини, преносећи срдачне поздраве председнику Републике Србије Александру Вучићу.

Истакла је да вековне односе Србије и Грчке одликују чврсто пријатељство, узајамно поверење и подршка, као и дубоке историјске, културне и духовне везе два народа. Изразила је наду да ће се, управо на овим темељима, односи двеју земаља развијати и у будућности на обострану корист.

Извор: РТС

 

Related posts

На линији раздвајања ИДФ у Појасу Газе до сада убијено најмање 28 Палестинаца

Директор Опште болнице у Сремској Митровици: Здравствено стање седморо теже повређених стабилно

Фолклораши на 2. Међународном фестивалу заиграли под Шар планином

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније