Брисел;Бисљими: Београд покушао да наметне увођење својих тема, неприхватљивих за Приштину

ЕПА

Главни приштински преговарач Бесник Бисљими рекао је да до трилатералног састанка у оквиру дијалога Београда и Приштине у Бриселу данас није дошло јер је, како тврди, српска страна условила дневни ред састанка захтевима који су неприхватљиви за Приштину.

Он је новинарима у Бриселу после састанка са представником ЕУ Мирославом Лајчаком рекао да је Лајчаков позив био врло јасан и да су предложене теме билатералног састанка.

,,Затим је речено да ће на трилатералном састанку бити речи о начину на који ће се разговарати даље у споразуму о нормализацији, а могу се одлучити и друге теме ако постоји договор две стране“, рекао је Бисљими, пренела је Коха.

Он је рекао да је Приштина потврдила учешће на трилатералном састанку, али је, како тврди, Београд ,,одбио да уђе са том агендом и тражио увођење својих тема које су за политичку употребу, на шта нисмо пристали“.

Извор: Танјуг

Related posts

Баскеташи Србије у четвртфиналу Европског првенства

Почео протест „Србијо, да ли се чујемо?“ у Новом Саду, испред ДИФ-а припадници полиције

Дневник ТВ Мост 05.09.2025.

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније