Лига нације:Фудбалери Србије поражени као гости од Данске

Танјуг

Фудбалери Србије поражени су као гости од Данске резултатом 0:2, у мечу другог кола групе А4 Лиге нација и тако наставили негативан низ против ривала који траје 34 године.

У другом мечу другог кола групе А4, Швајцарска од 20 и 45 у Женеви дочекује Шпанију. У трећем колу, 12. октобра, Србија дочекује Швајцарску у Лесковцу, а Шпанија Данску.

После две одигране утакмице на домаћем терену Данска има максималних шест бодова, Србија има бод из два меча, Шпанија један из једне утакмица, док је Швајцарска без бода после једног одиграног меча.

Две првопласиране селекције из групе иду у четвртфинале Лиге нација, и истовремено обезбеђују први шешир у квалификацијама за Светско првенство, трећепласирани ће у бараж за опстанак у А дивизији, док ће последњи из групе директно у Б дивизију.

Извор: Танјуг

Related posts

ОШ „Лепосавић“ и учитељица Сузана Зечевић добитници Националне ознаке квалитета

Дневник ТВ Мост 23.12.2025.

Агенција за храну и ветеринарство Косова: Млеко „Аптамил“ за децу повлачи се са тржишта

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније