Блинкен сутра путује у посету Британији ради разговора о Гази и Украјини  

Државни секретар САД Ентони Блинкен отпутоваће сутра у посету Уједињеном Краљевству ради разговора са британским званичницима о Блиском истоку, Украјини и Индо-Пацифику, саопштио је Стејт департмент.

Блинкен ц́е у Лондону отворити стратешки дијалог између САД и Велике Британије, потврђујући посебан однос две земље, рекао је у суботу портпарол Стејт департмента Метју Милер, пренео је Ројтерс.

Лондон је саопштио 2. септембра да суспендује 30 од својих 350 дозвола за извоз оружја у Израел, наводећи да постоји ризик да се таква опрема може користити за озбиљна кршења међународног хуманитарног права у рату Израела са Хамасом у Појасу Газе.

Администрација председника САД Џозефа Бајдена налази се под притиском критичара рата да обустави неке испоруке оружја Израелу.

Related posts

Црвена звезда споразумно раскинула сарадњу са Владаном Милојевићем

Премијер Мацут са Пелегринијем о унапређењу сарадње

Зеленски: Протекла недеља историјска за Украјину, обезбеђено 90 милијарди евра

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније