ЕПА-ЕФЕ

У израелским нападима на окупирану Западну обалу убијено шест особа

од TV Most

Најмање шест Палестинаца је убијено, а троје рањено у израелском бомбардовању возила у Тубасу на окупираној Западној обали, известили су палестинско Министарство здравља и Црвени полумесец, преноси Ројтерс.

Ал Џазира је пренела да се ради о израелском нападу на избеглички камп у Тубасу, док се настављају напади и на градове Тулкарем и Џенин, где су израелске снаге наводно запалиле куће неколико палестинских породица.

Палестински медији јављају да су израелске трупе јутрос упале у избеглички камп у Наблусу, на окупираној Западној обали. Истовремено, у израелском нападу на шаторе у којима су смештени расељени људи у близини болнице Ал Акса у Појасу Газе убијено је најмање четворо Палестинаца, пише Ал Џазира.

Новинска агенција Wafa наводи да међу жртвама има деце и жена.

Како се наводи, Израел је јутрос напао у област Ал Маваси у Појасу Газе, која је претходно означена као хуманитарна зона, а најмање десет људи је рањено.

Породице отетих Американаца траже од Бајдена да направи договор са Хамасом

Породице Американаца, које је Хамас држи од 7. октобра у Појасу Газе, послаће петицију администрацији Џозефа Бајдена да би председник САД склопио договор са палестинским групом да се ослободе њихови најближи.

У том споразуму не би били укључени Израелци, који одвојено покушавају да ослободе киднаповане израелске држављане.

Претпоставља се да је у Гази остало још 97 од 251 таоца које је Хамас отео, међу којима је и седам особа са америчким држављанством.

Хамас: Нема потребе за новим предлогом споразума, Израел да прихвати предлог из јула

Хамас је данас саопштио да не постоји потреба за новим предлогом о примирју у Гази и да треба да се изврши притисак на Израел да пристане на амерички план који је та палестинска група претходно прихватила.

Амерички председник Џо Бајден рекао је новинарима у понедељак да очекује да ће представити финални предлог споразума до краја недеље, са циљем превазилажења разлика Израела и Хамаса, преноси Тајмс оф Израел.

Хамас је у саопштењу оптужио премијера Бењамина Нетанијахуа да покушава да осујети споразум инсистирањем да се Израел нец́е повуц́и из Филаделфијског коридора на граници са Египтом.

“Упозоравамо да не упаднете у Нетањахуову замку и трикове, јер он користи преговоре да продужи агресију на наш народ“, наводи се у саопштењу и додаје да је Хамас прихватио предлог САД од 2. јула.

Тај предлог подразумева имплементацију споразума о примирју у фазама, размену израелских талаца и палестинских затвореника, као и потпуно повлачење израелских трупа из енклаве, док Нетанијаху инсистира на израелском присуству у Гази до даљег.

Извор: Танјуг, РТС

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније