УНМИК саопштио да акције косовске полиције утичу на безбедност, стабилност и мир

Акције косовске полиције на северу утичу на социоекономска права погођених заједница, као и на безбедност, стабилност и мир, саопштила је данас мисија Унмик, након разговора представника Српске листе са шефицом УНМИК-а на Косову Каролин Зијаде.

Након операција косовске полиције у институцијама које финансира Србија у Северној Митровици, Зубином Потоку, Звечану и Лепосавићу, Зијаде се састала са представницима Српске листе и изразила дубоку забринутост због ових једностраних акција, наводи се у саопштењу Унмика.

Она је поновила позив на конструктивне разговоре о овим питањима, у оквиру дијалога који предводи ЕУ.

„Ове акције утичу на социоекономска права погођених заједница и на добробит свих појединаца. Оне такође поткопавају напоре да се консолидује поверење између различитих заједница и да се одржи безбедност, стабилност и мир“, навео је Унмик на мрежи X.

Кфор је појачао присуство на мосту на Ибру у Косовској Митровици, након што је јуче косовска полиција упала у зграде Привремених органа у Лепосавићу, Косовској Митровици, Звечану и Зубином Потоку, као и у болнички круг КБЦ Косовска Митровица, зграду у којој се налазе просторије ПИО Фонда, просторије Канцеларије за КиМ, Косовско-митровачког управног округа и Центра за социјални рад.

Акцију Приштине осудили су мисија ЕУ у Приштини, као и амбасада САД и амбасадори Немачке, Велике Британије и Француске.

Срби су затражили хитан разговор са релевантним страним представницима на Косову, а пре Кфора, разговарали су са представницима Квинте и ЕУ.

Извор: Танјуг

Related posts

Ђурић са државним министром за иностране послове Катара

Бела кућа се противи признавању палестинске државе

Боцан-Харченко: Гаспром се не повлачи из НИС-а

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније