Српска листа: Потребна хитна акција међународних представника и повратак на пређашње стање

Делегација Српске листе предвођена председником Златаном Елеком имала је данас у Приштини састанак са амбасадорима земаља Квинте, а након тога и са замеником команданта КФОР-а генералом Федериком Бернаком у седишту ове мисије, као и са шефицом УНМИК Каролин Зијаде.

Представници Српске листе су указали на потребну хитне акције међународних представника, повратак на пређашње стање и спречавање нових једностраних потеза у режији Аљбина Куртија којима се протерују Срби са Косова, наводи се у саопштењу СЛ.

„Захтевали смо веће присуство снага КФОР на северу Косова и Метохије и заштиту српског становништа које је на удару режима у Приштини те ангажовање свих да се сачува мир на овим просторима“, наведено је у саопштењу Српске листе.

Представници Српске листе истичу да су јасно подвукли да је јучерашњи упад директно угрозио рад хиљада Срба, али и пружање услуга за десетине хиљада Срба и осталих грађана на Косову.

„Поновили смо наш захтев и очекивање да мост на Ибру неће бити отворен јер је то неуралгична тачка која може додатно погоршати крхку безбедносну ситуацију, те да очекујемо одговорно понашање свих актера како би се сачувао мир“, наводи се у саопштењу.

Посебно су, како се додаје, нагласили да је српски народ чврсто опредељен за мир те повратак дијалогу како би се решила сва отворена питања на демократски и цивилизован начин а не уз бруталну употребу силе и једностране акције режима у Приштини.

Представници Квинте су поновили став изнет у свом синоћњем саопштењу, да ни на који начин нису подржали јучерашњу једнострану акцију косовских институција. Да су те акције спроведене без координације са њима, те да очекују да се сва питања решавају кроз дијалог којим управља Европска унија. Поновили су да су због једностраних акција Косову уведене и одговарајуће мере које су и даље на снази, наводи се у саопштењу Српске листе.

Извор: Танјуг

Related posts

Ђурић са државним министром за иностране послове Катара

Бела кућа се противи признавању палестинске државе

Боцан-Харченко: Гаспром се не повлачи из НИС-а

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније