Почиње US Open, Ђоковић јури стоту титулу у каријери и 25. на гренд слем турнирима

Последњи гренд слем у сезони, US Open почиње данас мечом Чоинског и Карбаљеса Баене. На турниру учествују петорица српских тенисера, а предводи их Новак Ђоковић који јури своју стоту титулу, пету на овом гренд слему и рекордну 25. у каријери са највећих турнира.

Најбољи тенисер свих времена Новак Ђоковић, у Њујорку предводи експедицију коју још чине и Ласло Ђере, Миомир Кецмановић, Хамад Међедовић и Душан Лајовић. Нажалост, ниједна тенисерка није успела да избори главни жреб на теренима „Флашинг Медовса“.

Ђоковићева прва препрека ка 100. титули у каријери биће Молдавац Раду Албот. Дуел Ђоковића и Албота почеће у ноћи између понедељка и уторка око 2.30.

Миомир Кецмановић, тренутно 53. тенисер на свету гренд слем ће започети дуелом против Јошихита Нишиоке који се налази две позиције више.

Ласло Ђере има тежак задатак. Српски тенисер је 100. на АТП ранг листи, а са друге стране мреже чека га Јан-Ленард Штруф.

Мађарски тенисер Фабијан Марошан ће прва препрека на турниру бити Хамаду Међедовићу. 

На „Луј Армстронг“ терену снаге ће одмерити Душан Лајовић и Данил Медведев.

Комплетни наградни фонд овогодишњег US Open износи више од 75 милиона америчких долара.

Извор: РТС

Related posts

Европска комисија поздравила Путинову подршку потенцијалном приступању Украјине ЕУ

Лепосавић: Младић приведен због мајице са мапом Косова и ликом цара Лазара

Ђоковић поражен од Алкараза у још једном судару генерација – Шпанац у финалу

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније