Снажан тајфун ближи се Јапану, очекује се поремећај у саобраћају брзих возова

ilustracija

Снажан тајфун Шаншан приближиће се у среду западном и источном делу Јапана, саопштила је данас национална метеоролошка агенција, упозоравајући да би могао да изазове велике поремећаје у функционисању супер брзих возова шинкансен.

Метеоролошка агенција је саопштила да се тајфун, који се тренутно налази јужно од јапанског архипелага у Пацифику, креће на северозапад брзином од 30 километара на сат, пренео је Кјодо.

Док се 10. тајфун ове сезоне приближава Јапану, метеоролози су упозорили већ данас на појаву муња, торнада, јаких удара ветра и града у западним и источним подручјима, као и на острвима архипелага Нансеи.

Око уторка и среде, саобраћај на линијама супер брзог воза шинкансен у областима Токаидо, Санијо, Јоетсу и Хокурику могао би бити делимично, или потпуно отказан, саопштио је оператер мреже тих возова.

Извор: Танјуг

Related posts

Уставни суд: Одлука о жалби Српске листе након што се размотре сви аспекти

Лепосавић: Отворена 18. Међународна ликовна колонија „Копаоник 2025“

Кошаркаши Црвене звезде победили Реал Мадрид у петом колу Евролиге

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније