Дачић: Потврђено да је у Шпанији убијен српски држављанин

Танјуг

Шпанска полиција потврдила је Министарству унутрашњих послова Србије да је у граду Естепона у Шпанији убијен српски држављанин, рекао је министар Ивица Дачић.

Потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је да је од стране Националне полиције Шпаније МУП-у Србије потврђено да је у шпанском граду Естепона убијен српски држављанин.

„Потврђено нам је од стране Националне полиције Шпаније да је 12. августа у граду Естепона убијен српски држављанин С. М. (1988) из Београда. Убиство је извршено из ватреног оружја, а С. М. је преминуо на лицу места“, навео је Дачић.

Додао је да је имао лажни идентитет белгијског држављанина, као и да према информацијама шпанске полиције, за сада не постоји веза између овог догађаја и трговине дрогом и организованим криминалом.

„За лицем је расписана од стране Интерпола Београд међународна потерница, јер је био члан организоване криминалне групе која се бавила неовлашћеном производњом и стављањем у промет опојних дрога, ради непосредног стицања финансијске користи. Лице је имало задатак код утовара кокаина на брод, тако и за праћење дроге, њено вађење из европских лука и даљу дистрибуцију, што је све забележено у комуникацији преко апликације ‘SkyEcc'“, изјавио је Дачић.

Извор: ТВ Мост, саопштење

Related posts

Гутереш отворио седницу Генералне скупштине: УН су више од места окупљања

Премијер Мацут са амбасадорком Норвешке о јачању билатералне сарадње

Одаловић: Непозната судбина још 1.590 несталих на Косову, Приштина блокира процес потраге

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније