Одржана заједничка вежба албанске војске и косовске полиције под надзором САД

Министарство одбране Албаније

Министарство одбране Албаније саопштило је данас да је заједно са КБС и Јединицом за брзе интервенције косовске полиције одржало заједничку вежбу под надзором америчке команде специјалних операција за Европу.

„Током вежбе специјалне снаге наших јединица симулирале су различите сценарије, укључујући тактичко извиђање, психолошке операције, анализу извиђачких података“, наводи се у саопштењу албанског министарства објављеног на Фејсбук страници албанског Министарства.

Током вежбе симулиурана је и употреба дронова у фазама развоја операција за наношење удара на објекте, као и спречавање дејстава офанзивно-тактичких група.

Извор: Танјуг

Related posts

Богојављенска литургија у храму Светог Димитрија у Северној Митровици

Трамп у писму премијеру Норвешке: Више не осећам обавезу да размишљам само о миру

Скупштински одбор за културу ставио ван снаге одлуку о предлагању кандидата за избор чланова Савета РЕМ-а

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније