Танјуг

Мицкоски: Ускоро помоћ од Србије, Словеније, Црне Горе и Турске у гашењу пожара

од TV Most

Премијер Северне Македоније Христијан Мицкоски најавио је да ће тој земљи ускоро стићи помоћ у борби против пожара од Србије, Словеније, Црне Горе и Турске.

„Боримо се са ватреном стихијом изазваном топлотним таласом. У интензивној смо комуникацији са више пријатељских држава од којих очекујемо помоћ у гашењу пожара у оквиру њихових могућности“, објавио је Мицкоски на Фејсбуку.

Он је подсетио да су министар одбране Владо Мисајловски, министар спољних послова и трговине Тимчо Муцунски и министар унутрашњих послова Панче Тошковски у сталној комуникацији са колегама из наведених држава, преноси портал а1он.мк.

Мицкоски је додао да су у гашење пожара укључени војска и полиција.

Влада Северне Македоније прогласила је јуче кризну ситуацију због великог броја пожара на територији те земље, а одлучено је да због топлотног таласа кризна ситуација траје 30 дана.

Највећи пожари су у Неготинском и на планини Серта.

Извор: Танјуг

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније