Роде: Ако Косово жели у ЕУ, мора да усклади законе са европским стандардима

Немачки амбасадор на Косову Јорн Роде критиковао је усвајање Закона о о Независној комисији за медије у косовском парламенту, наводећи да су у Приштини игнорисали сугестије ЕУ, али и међународних институција у вези са тим актом.

Роде је на друштвеној мрежи „X“ поручио да Косово, уколико жели да убрза свој пут ка ЕУ, законодавство мора да ускладу са европским стандардима.

„Свака пропуштена прилика је превише. Грађани Косова желе да буду део европске породице и ако Влада Косова влада жели да убрза свој пут ка Унији, сваки нови закон треба да буде у потпуности у складу са стандардима ЕУ“, навео је Роде.

Додао је да су Европска унија, Савет Европе, као и Оебс дали своје сугестије о том закону, али да су ине у Приштини игнирисане.

Извор: Косово Онлине

 

Related posts

Вучић на састанку с Пелегринијем,следи пленарни састанак делегација Србије и Словачке

Хиљаде људи одало пошту жртвама напада на плажи Бондај у Сиднеју

Пелегрини посетио словачки контингент Кфора: Повратак наших војника на Косово исправна одлука

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније