Дачић донео одлуку о укидању црвеног нивоа безбедносних претњи од тероризма

од TV Most

Потпредседник Владе Републике Србије и министар унутрашњих послова Ивица Дачић донео је одлуку, с обзиром на смањени ниво безбедносних изазова, ризика и претњи од терористичког акта, о укидању црвеног нивоа безбедносних претњи од тероризма.

Дачић је рекао да мере које су наложене у складу са црвеним нивоом безбедносних претњи од тероризма, престају данас од 19 часова, и прелази се на жути ниво, што је умерени степен угрожености од тероризма.

У складу са жутим нивоом безбедносних претњи, припадници Министарства унутрашњих послова предузимаће појачане мере предострожности и позорности, у циљу заштите објеката од виталног значаја за Републику Србију, кључне инфраструктурне објекте, тржне центре, биоскопе, јавне објекте и места масовних окупљања.

Извор: РТС

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније