У Добротину је отворен други, меморијални турнир ,,Играјмо за младост, памтимо Милана”, у знак сећања на трагично настрадалог Милана Станојевића из овог места.
Велики број екипа и ове године учествовао је у овом спортском догађају, који се одржава у оквиру Културно-забавног лета 2024., под покровитељством Општине Грачаница и 12 невладиних организација.

РТВ Грачаница
,,У суштини, не само да негујемо спорт и рекреацију, већ чувамо сећање на Милана, а уједно и апелујемо на нашу омладину и на све наше младе људе да буду опрезни, да не возе брзо и да чувају свој живот. Драго ми је што видим да је велика заинтересованост за учешће и да је велика заинтересованост публике ове године. Овај турнир је прошле године протекао у најбољем реду. Било је преко три хиљада посетилаца прошле године а надамо се да ће и ове бити тако“, рекао је Душан Цвејић, директор Одељења за омладину и спорт
За најуспешније учеснике турнира, предвиђене су вредне награде.

РТВ Грачаница
,,Ово је други меморијални турнир посвећен Милану Станојевићу који се одржава у Добротину. Наградни фонд је 150 хиљада динара. Биће вредних награда, награда за најбољег стрелца, играча и голмана. Двадесет и две екипе је пријављено ове године. Турнир је у знак сећања на мог брата који је погинуо у саобраћајној несрећи пре две године, данас обележавамо његову годишњицу“, рекао је за РТВ Грачаница Бојан Крстић, организатор турнира.
Турнир је, након минута ћутања, започео је утакмицом између екипа Мистер Перфект и Генерација 2003.
Извор: РТВ Грачаница