Петковић у посети Риму, информисаће саговорнике о дијалогу и ситуацији на Косову

Канцеларија за КиМ

Директор Канцеларије за Косово и Метохији Петар Петковић и главни преговарач Београда у дијалогу са Приштином, борави у радној посети Риму, речено је Танјугу из Канцеларије.

Петковић ће у Риму имати више билатералних састанака у најважнијим државним институцијама, на којима ће саговорнике упознати са током дијалога у Бриселу и позицијом Београда.

Он ће говорити и о политичко-безбедносној ситуацији на Косову, са посебним освртом на изузетно тежак положај српског народа, нарочито у светлу једностраних и ескалаторних потеза Приштине.

У Бриселу ће у среду бити одржан састанак на високом нивоу у оквиру дијалога Београда и Приштине, на којем ће учествовати председник Србије Александар Вучић и премијер привремених приштинских институција Аљбин Курти.

Извор: Танјуг

Related posts

Лавров са колегама из земаља Залива: Решење сукоба дипломатским средствима

Најмање 70 мртвих у нападу на цивиле на Хаитију

Расписан конкурс за књижевну награду „Григорије Божовић“, пријаве до 4. маја

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније