Министри у Влади Србије и председница Народне скупштине честитали Курбан-бајрам

Танјуг

Министри у Влади Србије честитали су данас Курбан-бајрам свим верницима исламске вероисповести у Србији.

Министарка државне управе и локалне самоуправе Јелена Жарић Ковачевић поручила је у честитки да је овај празник ово још једна прилика да се покаже заједништво у свим мултиетничким срединама у нашој Србији.

„Свим верницима исламске вероисповести који обележавају Курбан-бајрам упућујем искрене честитке поводом једног од највећих празника, са жељом да га проведу у миру и благостању са родбином, пријатељима и комшијама“, навела је министарка у честитки, а саопштило Министарство.

Она је указала да је овај дан значајна прилика да се још једном искаже заједништво, блискост и узајамно поштовање у мултиетничким општинама и градовима, на које смо, како је истакла, изузетно поносни, а све за добробит Србије.

Министарка просвете Славица Ђукић Дејановић пожелела је верницима исламске вероисповести да Курбан-бајрам проведу у добром здрављу, уз своје најближе, породицу и пријатеље, као и да буду испуњени осећањима мира, радости и среће.

Министар за људска и мањинска права и друштвени дијалог у Влади Србије Томислав Жигманов пожелео је свим муслиманима у Србији да празник проведу у љубави, миру и свеопштем благостању, у кругу породице и пријатеља.

„Нека дух Курбан-бајрама оснажи сваког појединца и у домове свих муслиманских верника донесе смиреност, братску солидарност и истинско заједништво“, навео је Жигманов у честитки.

Председница Народне скупштине честитала Курбан-бајрам

Председница Народне скупштине Републике Србије Ана Брнабић честитала је данас Курбан-бајрам свим грађанима исламске вероисповести, реису-л-улеми Исламске заједнице Србије и главном муфтији и председнику мешихата Исламске заједнице у Србији.

Она је верницима пожелела да празник проведу у здрављу и миру, у кругу људи који их чине срећним, саопштено је из Скупштине Србије.

„Нека овај празник, који симболизује жртвовање, донесе добра дела широј друштвеној заједници уз уважавање свих разлика, зарад светле будућности. Курбан-бајрам шериф мубарек олсун!“, наведено је у честитки председнице парламента.

Муслимански верници данас прослављају први дан Курбан бајрама, једног од два највећа празника у исламу.

Прослава Бајрама траје четири дана.

Извор: ТВ Мост, саопштење

Related posts

Ноћна лига у малом фудбалу у Готовуши окупила 20 екипа

Зеленски: Да је Путин желео да оконча рат, не би подстицао енергетску блокаду Украјине

Баскеташи Србије у четвртфиналу Европског првенства

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније