Код Никшића регистрован земљотрес јачине 3,5 степени

АП

У Црној Гори ј, у 15 часова и 38 минута, регистрован земљотрес јачине 3,5 степени по Рихтеровој скали који се и осетио и у деловима БиХ.

Епицентар потреса био је два километра западно од села Чарађе код Никшића, известио је Завод за хидрометеорологију и сеизмологију Црне Горе.

Жариште овог земљотреса лоцирано је на дубини од 15 километара.

У саопштењу се наводи да овај земљотрес није могао да изазове материјалне штете у епицентралном подручју.

Европски медитерански сеизмолошки завод (ЕМСЦ) је саопштио да је земљотрес јачине 3,5 степени Рихтерове скале погодио Црну Гору и да је забележен на дубини од 9 километара.

Потрес је регистрован 78 километара од Подгорице, односно 23 километра од Гацка у БиХ, наводи ЕМСЦ.

Извор: Танјуг

Related posts

Мали: Сви препознају вредност инвестиционог рејтинга Србије

Пауновић: Закон о јединственом бирачком списку пред посланицима почетком новембра

Ана Тришић Бабић биће предложена за в.д. председника Републике Српске

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније