Танјуг

Брнабићева сазвала трећи састанак колегијума Народне скупштине; Део опозиције се није одазвао

од TV Most

Председница Народне скупштине Ана Брнабић сазвала је Трећи састанак колегијума Народне скупштине у Четрнаестом сазиву.

Састанак колегијума сазван је ради консултација око даљег рада на унапређењу изборног процеса.

Надам се да ће следеће недеље бити наредни састанак радне групе за имплементацију препорука ОДИХР-а рекла је Брнабићева.

Разговарали смо и о годишњем плану рада и позвала сам све групе да радимо на томе. Разговарали смо и о парламентарним групама пријатељства.

У Бундестагу имам састанке 3. и 4. јула позвала сам ако хоће неко да ми се придружи

Посланици странке Драгана Ђиласа нису били на колегијуму, Нови ДСС Милоша Јовановића, Поношеви и Несторовићеви нису нашли за сходно да дођу на колегијум, а занимљиво је да је Лутовац непосредно пре имао конференцију за медије на којој је рекао да има важнија посла.

То је њихова неодговорност према грађанима.

На конференцији за новинаре у Скупштини Србије, Брнабић је рекла да они нису нашли за сходно да се одазову њеном позиву да дођу на колегијум да разговарају о даљем раду Скупштине.

„То је занимљиво, пошто Мариника Тепић такође данас имала изјаву о важности сазивања одбора за образовање, али изгледа да то није било довољно важно да се појави на колегијуму, да причамо о томе. Занимљиво је да је председник посланичке групе Демократске странке Зоран Лутовац имао непосредно пре колегијума, као што сте сви могли да видите, овде прес конференцију, на којој је рекао да има важније обавезе од колегијума. А шта је то важније за шефа посланичке групе од колегијума?“, запитала је Брнабић.

Како је рекла, то је неодговорност, неозбиљност и непоштовање према грађанима тих странака.

„Разговарали смо о примени одређених препорука, као што сте чули од других посланика опозиције. Радна група наставља да ради, радну групу наставља да води Немања Ненадић из Транспарентности Србија. Ми ћемо променити начин рада да би она била ефикаснија, да би заиста могла да примени све, или имплементира све препоруке ОДИХР-а за шест до осам месеци, како би имали две, две и по године пре наредних избора време у коме смо практично имплементирали све препоруке и да уђемо мирно у изборну кампању 2027. године“,

Она је рекла да се нада да ће следећи састанак радне групе бити током следеће недеље.

„Мој позив свима на колегијуму био је да се укључе у рад ове Радне групе. Нажалост, тај позив је био упућен онима који нису до сада учествовали у раду, а који ни данас нису учествовали на овом колегијуму, тако да се надам да ће прихватити овај јавни позив да се укључе у рад радне групе за имплементацију одређених препорука“, рекла је Брнабић.

Рекла је да се нада да ће опозиционе странке то прихватити, да не би било да дођемо до 2027. године, а да они кажу да нису учествовали у примени ОДИХР-ових препорука.

„А нису учествовали зато што они сами очигледно не желе да учествују. Ја ћу наставити да их позивам. Разговарали смо о припреми годишњег плана рада Скупштине. Народна Скупштина треба да има годишњи план рада, који већ јако дуго није имала.

И зато сам позвала све посланичке групе да на томе радимо заједно“, рекла је Брнабић.

Извор: Танјуг

 

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније