Треће место за млађи ансамбл КУД-а Звечан на фестивалу „Џивџан“ у Врњачкој Бањи

ТВ Мост

Чланови дечијег млађег ансамбла КУД-а Звечан освојили су треће место у конкуренцији од преко 50 Културно-уметничких друштава који су се такмичили на седмом Међународном фестивалу „Џивџан“ који је овог викенда одржан у Врњачкој бањи.

Такмичење се одвијало у две категорије : дечијег млађег и старијег узраста.

„Наши малишани су за извођење кореографије „Игре из Шумадије“ добили бројне овације публике и остварили велики успех у јакој конкуренцији, што је само додатна мотивација да наставе вредно да раде И остварују успехе и на осталим такмичарским фестивалима широм централне Србије“, рекао је уметнички руководилац КУД-а Звечан, Марко Радивојевић, који је посебно истакао да „у условима у којима живимо због свеукупне ситуације на Косову ово велики успех и за нас, али и нашу општину која свесрдно помаже наше друштво“.

ТВ Мост

Чланови КУД-а Звечан који су наступили и у категорији старијег дечијег узраста за кореографију „Игре из Звечана“ добили су специјалну награду за најбољу реконструкцију ношње у приказаној кореографији на овом фестивалу.

ТВ Мост

Извор: ТВ Мост

Related posts

На линији раздвајања ИДФ у Појасу Газе до сада убијено најмање 28 Палестинаца

Директор Опште болнице у Сремској Митровици: Здравствено стање седморо теже повређених стабилно

Фолклораши на 2. Међународном фестивалу заиграли под Шар планином

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније