Хуманитарна ревија „Матура“ – хаљине носиле девојчице из домова за децу и другарице Ангелине Аћимовић

Танјуг

Још једна изложба хаљина насталих по скицама Ангелине Аћимовић, једне од десет жртава масовног убиства у Основној школи „Владислав Рибникар“, одржана је у Београду.

На хуманитарној модној ревији „Матура“ хаљине су носиле девојчице из домова за децу без родитељског старања и Ангелинине другарице из Основне школе „Владислав Рибникар“.

Планирано је да се хаљине пошаљу девојчицама из установа за незбринуту децу – из Београда, Новог Сада, Панчева, Краљева и Неготина, повређеним девојчицама из Дубоне и Орашја, као и Ангелининим другарицама из одељења.

Танјуг

Хаљине Ангелине Аћимовић биће изложене наредних пет дана.

Подршку је дала и супруга председника Александра Вучића, Тамара Вучић, која је присуствовала ревији хаљина.

Иначе, 17 модних дизајнера направило је хаљине према Ангелининим скицама, а међу њима је био и чувени француски креатор Кристијан Диор.

Из свега је настала и Фондација „Ангелина“.

Извор: РТС

Related posts

Кошаркаши Србије поражени од Финске и елиминисани у осмини финала Европског првенства

Завршен Филмски фестивал у Венецији, “Глас Хинд Раџаб“ без Златног лава

Одбојкаши Србије победили Канаду у последњој провери уочи Светског првенства

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније