Мађарска не подржава кандидатуру Рутеа за генералног секретара НАТО-а  

Мађарска не подржава кандидатуру Марка Рутеа за генералног секретара НАТО-а, изјавио је данас мађарски министар спољних послова Петер Сијарто, наводећи да је пуно поверење основни услов у Алијанси, а да је холандски политичар у прошлости говорио о „бацању Мађарске на колена“.

Сијарто је на конференцији за новинаре поздравио кандидатуру румунског председника Клауса Јоханиса, као „источног кандидата“ за функцију генералног секретара НАТО, пренела је агенција МТИ.

Јенс Столтенберг напушта место генералног секретара НАТО-а у октобру након што је ту дужност преузео 2014. године.

Related posts

Лепосавић: Отворена 18. Међународна ликовна колонија „Копаоник 2025“

Кошаркаши Црвене звезде победили Реал Мадрид у петом колу Евролиге

Мали: Разговори о кредитном рејтингу Србије, инвестицијама, санкцијама и изазовима глобалне економије

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније