Број погинулих у израелском нападу на Рафу порастао на 45, од 7. октобра погинуло најмање 36.050 људи

АП

Број Палестинаца погинулих у израелском нападу на камп за расељене у граду Рафа на југу Појаса Газе порастао је на 45, а међу убијенима су најмање половина жене, деца и старији људи, саопштило је Министарство здравља Газе, јавио је Ројтерс.

Агенција Wафа навела је да је најмање осам ракета погодило шаторе у северозападном делу града, где су смештени расељени Палестинци.

Међународни комитет Црвеног крста саопштио је да његова теренска болница у Рафи прима велики број повређених, а да и друге болнице примају велики број пацијената.

Високи званичник Хамаса Сами Абу Зухри описао је напад у Рафи као ,,масакр“.

Израелске одбрамбене снаге саопштиле су да су извеле прецизан напад на комплекс Хамаса у граду Рафа, где су се окупљали високи званичници те палестинске милитантне групе, пренео је Тајмс оф Израел.

ИДФ је касније саопштио да су у нападу убијени командант Хамасовог штаба на Западној обали Јасин Рабиа и још један припадник Хамаса.

Палестинско Министарство здравља је навело да је у израелској војној офанзиви од 7. октобра погинуло најмање 36.050 људи, док је 81.026 рањено.

15: 30- Хајман: Ваздушни напад изазвао пожар у којем су настрадали палестински цивили

Први налази израелске истраге о масовним жртвама у граду Рафа на југу Појаса Газе показали су да је ваздушни напад на команданте Хамаса изазвао пожар у којем су настрадали палестински цивили, изјавио је данас израелске владе Ави Хајман.

Главни израелски војни тужилац, генерал-мајор Јифат Томер-Јерушалми, описала је међутим, ваздушни напад Израелских одбрамбених снага (ИДФ) као ,,веома тежак“ и рекла да је истрага у току, пренео је Ројтерс.

,,ИДФ жале због наношења било какве штете људима који нису борци током рата“, рекла је Томер-Јерушалми на конференцији за новинаре.

Извор: Танјуг

Related posts

Фицо: Морамо пронаћи систем за сигурно снабдевање енергијом по разумним ценама

Јаник Синер победио Феликса Ожеа-Алијасима и пласирао се у финале УС Опена

Сингал: Спасиоци не успевају да допру до људи затрпаних под рушевинама у Авганистану

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније