Изложба скулптура Бранислава Ристића „Ритам и хармонија“ у митровичком Градском музеју

Изложба скулптура академског вајара Бранислава Ристића из Штрпца, под називом „Ритам и хармонија“, биће отворена вечерас у Градском музеју Косовска Митровица са почетком у 20 часова.

Бранислав Ристић је рођен 21. фебруара 1978. године у Урошевцу. Основне и мастер студије завршио је на Факултету уметности у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици, на одсеку вајарства у класи професора Пека Никчевића. Сарадник је у настави Факултета уметности Приштина са привременим седиштем у Косовској Митровици.Учесник је ликовних колонија као и неколико заједничких изложби. Организатор и селоктор ликовне колоније „Јесен у Сиринићкој жупи“, Штрпце 2022. и 2023. Члан је УЛУКиМ-а. Живи и ствара у Штрпцу.

,,Његово стваралаштво представља импресивно остварење којим истражује суштинске теме и богатство културног наслеђа региона. Кроз техничку вештину, емотивну резонанцу и тематску сложеност, Ристићева дела постају не само естетски артефакти, већ и снажни носиоци колективне меморије и духовне дубине косовског духа”, оценила је Анђела Зувић- дипломирани етнолог и антрополог.

Извор: ТВ Мост

Related posts

Кошаркаши Србије поражени од Финске и елиминисани у осмини финала Европског првенства

Завршен Филмски фестивал у Венецији, “Глас Хинд Раџаб“ без Златног лава

Одбојкаши Србије победили Канаду у последњој провери уочи Светског првенства

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније